Repro darbai

Tam, kad kliento sumanyta idėja virstų realiu gaminiu, tenka nueiti ilgą kelią – nuo dizaino paruošimo iki produkto realizavimo.

Pirmoji, itin atsakinga veikla – repro (ikispaustuviniai) darbai, kai klientų grafinio dizaino maketai paruošiami gamybai: parenkamos tinkamos medžiagos ir technologijos.  

 

 

Atmintinė ruošiantiems spaudai:

 

 

Bylų formatas: AI (iki CS6), EPS(iki CS6), PDF (Adobe PDF Preset: Illustrator Default), CDR (X5). Tekstai turi būti paversti kreivėmis. Linkai įtraukti į publikaciją arba pateikiami atskirai.

  1. Bukletai, brošiūros, lankstukai. Pateikimas PDF/X-3, dydis 1:1, užleidimai už lapo ribų (2 mm).
  2. Pakuotės: AI, EPS, CDR, PDF (PDF tik Adobe Illustrator, išsaugant jį su opcijų rinkiniu "Illustrator default"). Konstrukcinis maketas (dežutė, įmautė ir panašaus pobūdžio darbai, kurių gamybos procese bus atliekamas bigavimas, kirtimas, konstrukcijos klijavimas ir t.t.) negali būti pateikiamas leidybai skirtose programose, tokiose kaip Adobe Indesign ar QuarkXpress arba iš jų išeksportuotuose PDF ar EPS formatuose! Atskiruose sluoksniuose nurodoma  - kirtimo peilis, lakavimo vietos, kongrevas, folija. Šie objektai turi būti nuspalvinti atskira (spot) spalva (pageidautina, kad spalvos pavadinimas atspindėtų atitinkamą operaciją, pvz. "kirtimas", "kongrevas", "aukso folija" ir t.t.). Kirtimo peilis naudojamas tik galutinis, pateiktas konstruktoriaus. Dydis 1:1. Užleidimai 2 mm.
  3. Etiketės. Viskas tas pats kaip ir pakuotės pateikime. Jei etiketė ruošiama metalizuotam popieriui būtina nurodyti balto "pado" (grunto) vietas. "Padas" įskaičuojamas į spalvų skaičių ("padas"+5 spalvos). 

Spalvingumas: 6 spalvos (įskaitant ofsetinį laką), plius dispersinis arba UV lakas .

Grafikos kokybė: Importuotos į maketą rastrinės grafikos (CMYK, „Grayscale“) rezoliucija turi būti ne mažesnė nei 300 DPI, „Bitmap“– apie 1 200 DPI.

Spalvų korekcijos profilis: "Fogra27". Bendras dažų padengimas negali viršyti 260 proc ofsetiniam popieriui (Uncoated) arba 350 proc. kreidiniam popieriui (Coated).

Taško išsiplėtimas (Dot Gain): 20 proc. ofsetiniam popieriui (Uncoated) arba 9 proc. kreidiniam popieriui (Coated).

 

Naudingi patarimai jums ir mums.

 

• Smulkus objektai ar tekstas, nudažytas juoda spalva (0C 0M 0Y 100B) turėti aktyvų atributą "overprint" (arba "multiple").

• Jei gaminys bus stačiakampio ar kvadrato formos, maketo išmatavimai (Page setup) turi atitikti apipjautą formatą. Užlaidos apipjovimui turi būti ne mažesnes kaip 2 mm.

• Maketas turi būti su apipjovimo žymėmis (EPS atveju, būtina patikrinti, kad nei vienas elementas neišlystų už apipjovimo žymų ribų) ir turėti uždėta opciją "bleed" (PDF atveju).

• Jei gaminys bus figūrinės formos, užlaidos turi būti įtrauktos į bendrą maketo formatą ir ne mažesnes kaip 2 mm.

• Saugant iš aukštesnės versijos (X6) į žemesnę, patartina saugoti ne daugiau, kaip vieną versiją žemiau.

• Kartotiniams maketams prašytume nurodyti padarytus pakeitimus, kad nereikėtų perdarinėti viso maketo (jei pakeitimai yra ne radikalus).

• Nuolatiniams klientams ir pasikartojamiems produktams reikėtų sudaryti sutartinę identifikavimo sistemą, kurioje atsispindėtų produkto kodas ir maketo versijos numeris.
Maketo versijos numeris keičiamas, kiekvieno pataisymo metu. Pageidautina, kad visus pataisymus atliktų dizaino agentūra, pateikianti maketus, taip būtų išvengiama negalutinės versijos maketo patekimo į gamybą rizika.

• Visada atviri diskusijoms ir pasiūlymams, kurie stiprina bendradarbiavimo pamatus ir efektyviai įtakoja bendro darbo rezultatus.

 

 

                                                               UAB „Garsų pasaulis“ repro padalinio kolektyvas